DiscGolf


Wikipedia Historie discgolfu na Wikipedii

DiscGolf

DiscGolf je dynamicky se rozrůstající outdoorová aktivita vhodná pro každého. Hlavní pointa DiscGolfu se velmi podobá té běžné golfové.

Místo míčků a holí používá DiscGolfista plastové talíře, disky (frisbee), které jsou dostupné v různých tvarech a váze a v závislosti na tom mají různé letové vlastnosti. Základ pro hru tvoří 3 disky s označením P - používaným pro hody na krátkou vzdálenost, M - hody na střední vzdálenost a D - hody na dlouhou vzdálenost. Každá "jamka" je určena TeePadem - místem prvního odhozu a speciálním zařízením pro chytání disků - DiscGolfovým košem. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.

Pravidla hry


Hráč hází disk z určeného vývoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří oce¬lový koš, ale postačí strom, či kůl. Při odhozu se nesmí žádná část jeho těla dotýkat země za čarou výhoziště. Přešlápnout smí až po odhozu. Dál hráč hází z místa, kde se disk zastavil.
Vždy jako první hází hráč, který je nejdále od cíle. Při odhozu se musí dotýkat alespoň jednou částí těla místa do 30 cm za přední hranou disku směrem od cíle. Po odhozu smí přešlápnout jen pokud cíl není blíž než 10 metrů. Pokud hráč nemůže splnit předchozí bod (disk zůstal v dutém stromě nebo hustém keři), odhazuje z nejbližšího možného místa na spojnici cíle a disku dále od cíle.

Jestliže zůstal disk na stromě, hází hráč z místa pod diskem. Hráč nesmí měnit žádnou součást hřiště, aby si ulehčil hod (např. ohý¬bat nebo dokonce lámat větve) OB neboli Out of Bounds je území do kterého když spadne disk, tak si hráč připočte jeden tresný bod a háže z místa, kde disk do tohoto území vlétl, či se zakutálel. Pokud disk tímto územím jen prolétne, nebo se po dopadu vykutálí ven, hraje hráč normálně dál bez připočtení tresného bodu. Povinná překážka - Mandatory. Předmět nebo předměty na hřišti směrem ke koši, které musí disk minout předepsaným způsobem. Pokud se mu to nepovede, další hod hází z drop zóny a přičítá si jeden tresný bod.

Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště (většinou sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) s nejmenším celkovým počtem hodů.

Bezpečnost především - vždy se přesvědčte, že v dosahu disku není žádná osoba ani zvíře, které byste mohli zasáhnout !

Více o discgolfu na www.discgolfovahriste.cz

discgolfove_hriste.jpg, 1,5MB

Provozní doba

Denně
09:00-19:00

Ceník

10,- Kč/den
záloha 200,- Kč

Discgolf herní plán